Özel Pendik Bilge Çocuk Anaokulu

İstanbul Pendik'te bulunan okulumuz alanında uzman eğitmen kadrosu ve donanımlı eğitim sistemi ile 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okulumuzda özgür düşünen, araştıran, merak eden, sorgulayan, Türk toplum örf ve adetlerine saygılı, sosyal sorumluluklarının farkında mutlu bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okulumuz psikolojik danışmanlık hizmeti ile, çocukların okul fobisini yenmesini, çekingenlikten kurtulmalarını, kendilerini rahat bir şekilde ifade etmelerini, özgür düşünce yapısına sahip olmalarını ve bir grupla birlikte ortak kararlar alabilmelerini sağlamaktadır.

Okulumuzda her gün müfredata uygun olarak Türkçe dil etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık eğitimleri, sanat çalışmaları, değerler eğitimi, düşünme becerilerini geliştirici etkinliklere fen ve doğa çalışmalarına yer verilmektedir.

Özel Pendik Bilge Çocuk Anaokulu bir kreş ya da yuva değil, içine çocuğu ve ebeveynleri alan, çocuğun zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine odaklı, sonuç alan bir eğitim sistemidir.